For Saleapartment
3-bedroom apartment in Luxembourg-Kirchberg
€1,650,000
€12,313/m²
15, Rue Joseph Leydenbach, 1947, Luxembourg-Kirchberg
3
Bedrooms
2
Bathrooms
134 m²
Livable surface
2
Parking Spots
14 m²
Terrace
Floor4
Location
15, Rue Joseph Leydenbach, 1947, Luxembourg-Kirchberg
Exact locationNeighborhood
Amenities within walking distance (500m) are highlighted
Transport
Bus stop
200 m2 minTrain station
1.9 km30 minAirport
1.4 km22 minEducation
Kindergarten
1.2 km18 minSecondary school
1.4 km22 minUniversity
500 m7 minLibrary
700 m11 minShopping & Services
Supermarket
300 m4 minGrocery store
200 m3 minRestaurant
100 m2 minShopping center
25 km1.1hBank
200 m3 minHealthcare
Pharmacy
100 m2 minDoctor
200 m4 minHospital
0 m1 minVeterinary
1.8 km28 minLeisure & Nature
Park
100 m1 minBeach
20 km53 minEnvironment
Major road
400 m7 minRailway tracks
1.7 km27 minPhoto Tour